logo
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Záhora, Šimon (1911-1979)

Iné mená:

Záhora-Pavlov, ml.

Tituly:

dištriktuálny dekan

Životopisné dáta:

* 21. septembra 1911, Bziny, dnes časť Dolného Kubína – † 28. januára 1979, Bziny

Životopis:

Po skončení teologických štúdií ho biskup Ján Vojtaššák vysvätil 10. februára 1935 za kňaza. Prvú svätú omšu slúžil 17. februára 1935 v Bzinách. Bol kaplánom v Smižanoch, v Poľsku. Ako farár pôsobil v Prešove, potom ako profesor gymnázia, následne ako farár v Kežmarku a dekan v Poprade.

Pramene:

http://www.bziny.ocu.sk/69

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
1935 - - 1936 - - Záhora, Šimon (1911-1979) mimo pastorácie
Smižany 1936 - - 1940 - - Záhora, Šimon (1911-1979) kaplán
Haligovce 1939 - - 1939 - - Záhora, Šimon (1911-1979) správca farnosti
Nižné Lapše(Poľsko) 1940 - - 1946 - - Záhora, Šimon (1911-1979) farár
Brno 1946 - - 1946 - - Záhora, Šimon (1911-1979) výp.duch.
Prešov 1946 - - 1951 - - Záhora, Šimon (1911-1979) prof.gymn.
Kežmarok 1951 - - 1961 - - Záhora, Šimon (1911-1979) farár
Poprad 1961 - - 1971 - - Záhora, Šimon (1911-1979) farár
v Dolný Kubíne-Bzinách 1971 - - - - - Záhora, Šimon (1911-1979) dôchodok