logo
Dominikánsky knižný inštitút
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Horvát, Jozef (1917-1998)

Tituly:

dištriktuálny dekan

Životopisné dáta:

* 21. decembra 1917, Sučany, okr. Martin – † 17. novembra 1998, Turčianske Teplice, poch. v Sučanoch

Životopis:

Po ukončení teologických štúdií bol za kňaza vysvätený 14. júna 1942. Od 1. júla 1942 bol kaplánom v Nitrianskom Pravne - vtedy ešte Nemecké Pravno. Od 1. septembra 1942 bol kaplánom vo Veľkom Poli. V roku 1944 bol kaplánom v Brezne a v Koši. V roku 1946 bol správcom farnosti v Turčianskej Helene - dnes Dražkovce. Od 15. apríla 1958 do 1. decembra 1990 bol správcom farnosti v Sučanoch. V roku 1973 bol menovaný za okresného dekana v Martine, v roku 1975 bol menovaný za arcidekana. Od marca 1991 do septembra 1994 vypomáhal ako dôchodca vo farnosti Vrútky, kde žil v rodinnom dome susediacom s miestnou farou. Od 22. septembra 1994 žil ako dôchodca v Kňazskom dome v Turčianskych Tepliciach. V Sučanoch ho 21. novembra 1998 pochoval vtedajší banskobystrický diecézny biskup Mons. Rudolf Baláž.

Pramene:

Schématizmus slovenských katolíckych diecéz. Trnava-Bratislava 1971, s. 44;
http://sucany.fara.sk/

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Nitrianske Pravno 1942 júl 1. 1942 sept. 1. Horvát, Jozef (1917-1998) kaplán
Veľké Pole 1942 sept. 1. 1944 - - Horvát, Jozef (1917-1998) kaplán
Brezno 1944 - - 1945 - - Horvát, Jozef (1917-1998) kaplán
Koš 1945 - - 1946 - - Horvát, Jozef (1917-1998) kaplán
Dražkovce 1946 - - 1958 apríl 15. Horvát, Jozef (1917-1998) správca farnosti
Sučany 1958 apríl 15. 1990 dec. 1. Horvát, Jozef (1917-1998) správca farnosti 1973 okr. dekan Martin, 1975 arcidekan
Vrútky 1990 dec. 1. 1994 sept. 22. Horvát, Jozef (1917-1998) výpomocný duchovný
Turčianske Teplice 1994 sept. 22. +1998 nov. 17. Horvát, Jozef (1917-1998) dôchodok kňazský dom