logo
Dominikánsky knižný inštitút
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Viscán Matthaeus.

Iné mená:

Viscán Matthaeus.

Životopisné dáta:

18. st.

Životopis:

Bottfalvensis, ex cottu Nitr. 1758. suscept. in alumnatum Budensem. 15. Aug. 1759. ordinatus, et 10. Sept. factus cooperator Pobedim. 3. Jun. 1761. investitus parochus in Nagymodró. Hinc 3. Jul. ejusd. a. investitus in Ardanócz, ubi 10. Jun. 1780. peracta visitatio Batthyaniana, in qua debilis valetudinis dicitur. 19. Apr. 1781. AEppus illum inviat, ut deinceps subsidium a patrono suo eppo Nitriensi habeat. 1803. parochiam resignat et ad filiam Tótsoók recessit, ubi † 27. Sept. 1807.

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Modrová 1761 jún 3. 1771 nov. 3. Viscán Matthaeus. farár
Ardanovce 1771 nov. 3. 1803 - - Viscán Matthaeus. farár