logo
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Vadász Andreas.

Iné mená:

Vadász Andreas.

Životopisné dáta:

18. st.

Životopis:

Natus 30. Nov. 1759. in Ásvány. Theologiam usque quartum a. in Pázmáneo, quintum a. in semin. gener. Posonii 1785. terminavit. Cooperatorem egit in Patak. 1788. capellanus aulicus AEppi. Mense Dec. ejusd. a. obtinuit neo-erectam parochiam Szete. Hinc per cambium cum Georgio Ungváry 19. Apr. 1795. obtinuit parochiam Szémő, ubi admin. 5. Oct. 1798. investitus parochus. 20. Apr. 1797. dirum incendium combussit ecclesiam et simul campanae defluxere. 1802. conscriptio parochiae peracta. 16. Apr. 1807. nominatus parochus in Szalka. Hinc iterum per cambium cum Francisco Szentiványi 19. Maji 1818. obtinuit Füzesgyarmat, ubi † 3. Febr. 1820.

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Kubáňovo 1788 dec. - 1795 apr. 19. Vadász Andreas. farár
Zemné 1795 apr. 19. 1807 apr. 16. Vadász Andreas. farár
Salka 1807 apr. 16. 1818 máj 19. Vadász Andreas. farár
Hontianska Vrbica 1818 máj 19. +1820 feb. 3. Vadász Andreas. farár