logo
Dominikánsky knižný inštitút
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Turnay Michael.

Iné mená:

Turnay Michael.

Životopisné dáta:

18. st.

Životopis:

Theologiam cum a. quarto et cursu speculativo in semin. Mariano 1703. terminavit. 17. Maji 1704. presbyter ordinatus. 1. Maji 1705. investitus parochus in Nagymodró, ubi incepit matricam scribere, usque 1708. occupatus fuit. 23. Jan. 1711. investituram accepit in Komjáth et Nagy-Surány. Ibi 1713. Paulus Zichy peregit visitationem, qui de parocho: „Sacerdos in 9. in cura 7. annis. Commendatur ab omnibus, nam divina zelose peragit.“ In Surány usque 1714. activus erat, retento sibi Komjáth, ubi † 17. Oct. 1718.

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Modrová 1705 máj 1. 1708 - - Turnay Michael. farár
Komjatice 1710 - - +1718 okt. 17. Turnay Michael. farár