logo
Dominikánsky knižný inštitút
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Tahy de Tahvár et Tarkö Stephanus, Josephus.

Iné mená:

Tahy de Tahvár et Tarkö Stephanus, Josephus.

Životopisné dáta:

18. st.

Životopis:

E seminario Szechenyiano Budensi, 21. Jun. 1769. factus cooperator in Egerszegh. 31. Maji 1770. in Lakács. 25. Jul. ejusd. a. cooperator una praebendatus Posonii ad s. Martinum. 29. Febr. 1772. investitus parochus in Lamacs. 1805. a militia Gallica die noctuque multas molestias perpessus. Quamvis provectus aetate, vinum e cellario propriis manibus inservire et vorantibus istis locustis escas administrare debuit. 12. Nov. 1822. expleto semin. seculo beneficium resignavit Posoniumque recessit, ubi † 13. Mart. 1832.

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Lamač 1772 feb. 29. 1822 nov. 12. Tahy de Tahvár et Tarkö Stephanus, Josephus. farár