logo
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Szepessy, Alojz

Životopisné dáta:

*6.8.1782 Jasov, + 18.4.1841

Životopis:

štúdiá – Jáger, 1.8.1804 biskupský aktuár - Jáger a Košice, 10.10.1805 kaplán Moldava nad Bodvou, 10.8.1806 farár Szikszó, 18.11.1818 - 1841 Tarcal, 1821 kanonik, 1823* riaditeľ mestskej školy, 1824* prísediaci súdnej tabule Šarišskej a Zemplínskej stolice, 12.11.1824 opát konventu Panny Márie de Mogyoród, člen konzistória.

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Moldava nad Bodvou 1805 okt. 10. 10.8.1806 - - Szepessy, Alojz kaplán
Szikszó(Maďarsko) 1806 aug. 10. 1818 nov. 18. Szepessy, Alojz farár
Tarcal(Maďarsko) 1818 nov. 18. - - - Szepessy, Alojz farár