logo
Dominikánsky knižný inštitút
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Szemerényi (Semmelweisz) Carolus.

Iné mená:

Szemerényi (Semmelweisz) Carolus.

Životopisné dáta:

*9. Jan. 1813 - +16. Oct. 1898

Životopis:

Natus 9. Jan. 1813. Budae. Philosophiam Tirnaviae, theologiam Pestini terminavit. 26. Mart. 1736. ordinatus. Cooperatorem egit in Tardoskedd, Kemencze, Kürth, Comaromii et Pestini ad Assumpt. annis sedecim. 1850. ob politicas causas muneri suo abdicare necessitatus, privatam egit vitam. 1852. educator ad princ. Saulkovszky Viennam vocatus, sed positis per policiam obicibus, post biennium recedere coactus. Iterum privatam continuavit vitam. 1860. herul. Jankovics praefectus constitutus, ubi usque 1865. activus erat. 6. Jul. 1867. adm. mox parochus in Ó-Gyalla. Ab 1863. VADiac. surr. distr. Udvard. Hinc 3. Aug. 1876. promotus ad Tardoskedd, una VADiac. ordin. distr. Érsekujvár. 1888. canonicus Posoniensis.

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Hurbanovo 1867 júl 6. 1876 aug. 30. Szemerényi (Semmelweisz) Carolus. farár
Tvrdošovce 1876 aug. 23. 1888 - - Szemerényi (Semmelweisz) Carolus. farár