logo
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Nagy, Jozef (Šúrovce, 1742)

Iné mená:

Nagy Josephus.

Životopisné dáta:

* Šúrovce, okr. Trnava – † 18. augusta 1773, Čataj, okr. Senec

Životopis:

3. novembra 1742 bol zo seminára sv. Imricha prijatý do budínskeho alumnátu, kde absolvoval štúdium teológie. 21. augusta 1747 bol poslaný za kaplána do Radošiny. 26. apríla 1748 bol ustanovený za farára v Nitrianskej Blatnici, 3. decembra 1750 v Horných Otrokovciach. Od 29. novembra 1751 bol v Ardanovciach, kde ho predstavil Alexander Chery. Odtiaľ prešiel 19. januára 1753 do Čaky. Od 7. apríla 1757 bol v Čataji, kde aj zomrel.

Pramene:

Némethy, Ľ., Series parochiarum et parochorum archidioecesis Strigoniensis usque annum 1894. jussu et sumtu piae memoriae emin. ac rev. d. Joannis quondam cardinalis Simor… ex authenticis fontibus collegit et notis illustravit. Ostrihom 1894

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Nitrianska Blatnica 1748 apr. 26. 1750 aug. 17. Nagy, Jozef (Šúrovce, 1742) farár
Horné Otrokovce 1750 dec. 3. 1751 nov. 29. Nagy, Jozef (Šúrovce, 1742) farár
Ardanovce 1751 nov. 29. 1753 feb. - Nagy, Jozef (Šúrovce, 1742) farár
Čataj 1757 apr. 7. +1773 aug. 18. Nagy, Jozef (Šúrovce, 1742) farár