logo
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Máczy, Ján

Životopisné dáta:

*6.4.1796 Drienovec, + 12.9.1857

Životopis:

13.9.1819 kaplán Moldava nad Bodvou, 16.3.1820 maďarský a potom 1821 nemecký kaplán Tállya, 18.3.1824 - 1828 administrátor Kechnec, 8.9.1828 - 1838 vicerektor kňazského seminára, 1837* prísediaci súdnej tabule Abovskej stolice, 1838* dekan dištriktu Gönc, 1837 - 1839 farár Hejce, inšpektor ľudových škôl dištriktu, 1839 - 1842 farár Valaliky, 1842 - 1848 opäť vicerektor, emeritný dekan, 1853* dekan dištriktu Tokaj, 1849 - 1854 farár Tarcal, 1854 - 1857 farár Tállya, člen konzistória.

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Moldava nad Bodvou 1819 sept. 13. 1820 mar. 16. Máczy, Ján kaplán
Tállya(Maďarsko) 1820 mar. 16. 18.3.1824 - - Máczy, Ján maďarskýa nemecký kaplán
Kechnec 1824 mar. 18. 1828 sept. 8. Máczy, Ján administrátor
kňazského seminára 1828 sept. 8. 1837 - - Máczy, Ján vicerektor
Hejce(Maďarsko) 1837 - - 1839 - - Máczy, Ján farár
Valaliky 1839 - - 1842 - - Máczy, Ján farár
Košice 1842 - - 1848 - - Máczy, Ján vicerektor seminára
Tarcal(Maďarsko) 1849 - - 1854 - - Máczy, Ján farár
Tállya(Maďarsko) 1854 - - 1857 - - Máczy, Ján farár