logo
Dominikánsky knižný inštitút
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Krigovský, Henrich

Iné mená:

Krigovszky de Magyarbél Henricus.

Životopisné dáta:

* 19. februára 1833, Pusté Úľany, okr. Galanta – † 2. novembra 1899

Životopis:

Teológiu absolvoval v Ostrihome. 26. marca 1859 bol vysvätený za kňaza. Ako kaplán pôsobil v Drégelypalánku, ako taký dvakrát spravoval farnosť Hrušov, a to od 27. júla do 19. októbra 1863 a od 25. januára do 6. mája 1865. V novembri toho roka bol vymenovaný za farára v Ipeľských Sečiankach. Od 1. mája 1874 pôsobil v Rimóci. Zomrel ako emeritný farár.

Pramene:

Némethy, Ľ., Series parochiarum et parochorum archidioecesis Strigoniensis usque annum 1894. jussu et sumtu piae memoriae emin. ac rev. d. Joannis quondam cardinalis Simor… ex authenticis fontibus collegit et notis illustravit. Ostrihom 1894;
www.mariasoft.sk/knazi/os-vysk.htm; www.mariasoft.sk/knazi/os-zom.htm

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Sečianky 1865 - - 1875 - - Krigovský, Henrich farár
Hrušov 1865 jan. 25. 1865 máj 6. Krigovský, Henrich farár
Rimócz(Maďarsko) 1874 máj 1. - - - Krigovský, Henrich farár