logo
Dominikánsky knižný inštitút
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Greguška Jozef

Iné mená:

Greguska Josephus

Životopisné dáta:

* 28. marec 1879, Stupava – † 16. septembra 1959 v Pezinku

Životopis:

Bol kňazom Ostrihomskej arcidiecézy, nar. 28. marca 1879 v Stupave. Vysvätený bol 22. júna 1902; cur. Moravský Svätý Ján; far. 1908 Girinava; 1909 Slovenský Grob; zást.dekana 1923 dekanát Svätý Jur; dekan 1928 tamtiež; predseda krajského výboru "Mierového hnutia katolíckych duchovných"; zást.riaditeľa kancelárie BÚ; kanonik bratislavskej družnej kapituly 27. marca 1951; far. 1951 Pezinok; n.o. 1957 tamtiež; + 1959

Pramene:

http://www.mariasoft.sk/knazi/ [10.4.2020]
Schem. 1915.

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Moravský Svätý Ján 1902 - - 1902 po - Greguška Jozef kurát anabaptistov
Moravský Svätý Ján 1902 po - 1908 - - Greguška Jozef kaplán
Grinava 1908 - - 1909 - - Greguška Jozef farár
Slovenský Grob 1909 - - 1951 - - Greguška Jozef farár 1923 zást. dekana, 1928 dekan Svätý Jur
Pezinok 1951 - - 1957 - - Greguška Jozef farár
Pezinok 1957 - - +1959 - - Greguška Jozef dôchodok