logo
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Frič, Anton

Iné mená:

Fritsch Antonius.

Tituly:

dištriktuálny dekan

Životopisné dáta:

* 12. septembra 1808, Smolinské, okr. Senica – † 23. apríla 1870, Lukáčovce, okr. Nitra

Životopis:

Filozofiu a teológiu absolvoval v Trnave. 11. septembra 1833 bol vysvätený za kňaza. Ako kaplán pôsobil v Preseľanoch, nato od r. 1834 v Krakovanoch. 27. apríla 1843 sa stal farárom v Ardanovciach, 7. januára 1844 v Lukáčovciach, kde sa v r. 1847 stal dekanom. Tam aj zomrel.

Pramene:

Némethy, Ľ., Series parochiarum et parochorum archidioecesis Strigoniensis usque annum 1894. jussu et sumtu piae memoriae emin. ac rev. d. Joannis quondam cardinalis Simor… ex authenticis fontibus collegit et notis illustravit. Ostrihom 1894

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Ardanovce 1843 apr. 27. 1844 jan. 7. Frič, Anton farár
Lukáčovce 1844 jan. 7. +1870 apr. 23. Frič, Anton farár