logo
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Čičmancay, Jozef

Iné mená:

Csicsmanczay Josephus.

Životopisné dáta:

* 16. decembra 1788 – † 20. septembra 1855, Horné Turovce, okr. Levice

Životopis:

Teológiu navštevoval v seminári Marianum v Trnave a 26. augusta 1812 bol vysvätený za kňaza. Ako kaplán pôsobil v Nagyoroszi, Komárne a od r. 1814 v Budíne vo farnosti sv. Anny. Potom 22. októbra 1816 prijal Krškany v levickom okrese, potom bol 12. apríla 1824 ustanovený v Dolnom Ohaji, odtiaľ prešiel 17. septembra 1827 do Šurian, ale už v októbri sa vrátil do Dolného Ohaja. Odtiaľ na výmenu s Františkom Horváthym prešiel 9. apríla 1834 do Chľaby v novozámockom okrese, nato sa rovnako vymenil s Pavlom Priszticsom a 24. mája 1837 prijal Horné Turovce. 3. marca 1843 sa stal administrátorom v Sóshartyáni, potom v júni 1845 odišiel na dôchodok a žil v Horných Turovciach, kde aj zomrel.

Pramene:

Némethy, Ľ., Series parochiarum et parochorum archidioecesis Strigoniensis usque annum 1894. jussu et sumtu piae memoriae emin. ac rev. d. Joannis quondam cardinalis Simor… ex authenticis fontibus collegit et notis illustravit. Ostrihom 1894

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Krškany 1816 okt. 22. 1824 apr. 12. Čičmancay, Jozef farár
Dolný Ohaj 1824 apr. 12. 1834 apr. 9. Čičmancay, Jozef farár
Šurany 1827 sept. 17. 1827 okt. - Čičmancay, Jozef farár
Chľaba 1834 apr. 9. 1837 máj 24. Čičmancay, Jozef farár
Soóshartyán (Maďarsko) 1843 mar. 3. 1845 jún - Čičmancay, Jozef farár