logo
Dominikánsky knižný inštitút
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Bessler, Gejza

Životopisné dáta:

nar. 23.2.1912 Zbudza, + 19.2.1975 Humenné

Životopis:

1935 kaplán Šarišské Dravce, vojenská služba, 1936 Parchovany, 1.4.1936 Sečovce, 1.2.1937 Zborov, 1.3.1938 miestna kapelánia Slanec, 1.7.1939 administrátor Vyšný Hrušov, 1952 vicedekan, 4.8.1968 na dôchodku Humenné.

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Šarišské Dravce 1935 - - 1936 - - Bessler, Gejza kaplán zákl. voj. sl.
Parchovany 1936 - - 1.4.1936 - - Bessler, Gejza kaplán
Sečovce 1936 apr. 1. 1.2.1937 - - Bessler, Gejza kaplán
Zborov 1937 febr. 1. 1.3.1938 - - Bessler, Gejza kaplán
Slanec 1938 mar. 1. 1.7.1939 - - Bessler, Gejza miestna kapelánia
Vyšný Hrušov 1939 júl 1. 4.8.1968 - - Bessler, Gejza administrátor
Humenné 1968 aug. 4. - - Bessler, Gejza na dôchodku