logo
Dominikánsky knižný inštitút
bannermaria

Bibliografia niektorých kňazov



Hojsík, Imrich

Tituly:

dekan

Životopisné dáta:

* 5. marca 1868, Šurany - † 31. decembra 1953, Štúrovo

Životopis:

Narodil sa 5. 3. 1868 v Šuranoch, vysvätený bol 28. 6. 1891. Kaplán Veľký Kýr, október 1895 Šaľa, február 1899 administrátor Kráľová nad Váhom, Helemba (Chľaba), 1899 kaplán Banská Štiavnica, 1900 administrátor v Štefultove, 1902 kaplán Šaľa, 1903 kaplán Stupava, 1906 administrátor Veľké Šenkvice, 1907 farár Zohor, 1910 farár Stupava, 1915 dekan, n. o. 1937 Palárikovo. Zomrel 31. 12. 1953 v Štúrove.

Pramene:

http://stefultov.fara.sk/dejiny/knazi [18.10.2019]